Co pozwoli zwiększyć szanse na rynku pracy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest żadną tajemnicą, że w dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć dobrą pracę i stabilne zatrudnienie. Pracodawcy mają bardzo wygórowane oczekiwania, podczas gdy ich oferty nie są dla młodych ludzi ani atrakcyjne, ani satysfakcjonujące. Każdy chciałby robić to, co lubi i o czym marzy, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Co możesz zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo zdobycia wymarzonego zawodu? Oto, sposoby na to, by stać się bardziej pożądanym pracownikiem. 

Jak znaleźć pierwszą pracę?   

W najtrudniejszej pozycji na rynku pracy są młodzi ludzie szukający pierwszego zatrudnienia. Uczniowie, studenci, osoby zaraz po ukończeniu studiów mają dość trudną sytuację, ponieważ na ich ogromną niekorzyść działa puste CV. Brak doświadczenia zawodowego możesz jednak nadrobić wiedzą, predyspozycją i kwalifikacjami.

Przy szukaniu pierwszej pracy niezwykle ważne jest, by móc pochwalić się praktycznymi umiejętnościami, ponieważ to na rozmowie kwalifikacyjnej Twój największy atut. Możesz na przykład ukończyć kilka kursów online, które pomogą Ci zdobyć potrzebne w danym zawodzie umiejętności.

Praktyka jest bardzo ważna w branżach takich jak IT, dlatego, jeśli chcesz szukać zatrudnienia właśnie w tym obszarze, zwróć uwagę na kurs https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-od-podstaw-wstep-spis-tresci-id23139. Umiejętność programowania oraz sterowania elektroniką to spory plus w oczach pracodawcy, nawet jeśli ma do czynienia z osobą jeszcze niedoświadczoną w pracy.

Musisz też potrafić „dobrze się sprzedać” na rozmowie, ponieważ to właśnie ona decyduje o tym, czy dostaniesz pracę, czy też nie. Zadbaj o swój wizerunek, uśmiechaj się, utrzymuj kontakt wzrokowy, postaw na pewność siebie i nie bój się mówić o sobie w superlatywach. Pamiętaj tylko, by nie przesadzić, ponieważ każde kłamstwo się wyda i nie opłaca się oszukiwać pracodawcy, to nie zadziała na Twoją korzyść. 

Skorzystaj z pomocy agencji pracy  

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć i jak szukać pracy lub od dłuższego czasu Twoja kandydatura jest odrzucana przez pracodawców, warto poszukać pomocy u ekspertów. Agencje pracy profesjonalnie zajmują się poszukiwaniem zarówno pracy, jak i pracowników.

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować się w agencji pracy, Twoje starania staną się bardziej efektywne. Pracownicy agencji pomogą Ci nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami, przedstawią Ci najkorzystniejsze i najlepsze dla Ciebie oferty pracy oraz zadbają o dobre warunki zatrudnienia. Zajrzyj na https://workafford.pl/ i dowiedz się więcej na temat agencji. 

Aktualizuj wiedzę i nie spoczywaj na laurach  

Jeśli masz już pracę, staraj się nie spoczywać na laurach, tylko cały czas poszerzać swoją wiedzę i aktualizować wiadomości, które posiadasz. Zwłaszcza w dziedzinach, które dynamicznie się rozwijają, wszelkie zawody związane z nauką, technologią oraz zdrowiem wymagają stałego szkolenia.

Szukaj dla siebie kursów, bierz udział w seminariach, konferencjach oraz webinariach, by nie szerzyć złej i nieaktualnej wiedzy wśród swoich klientów lub pacjentów. Szkolenia dla trenerów personalnych pozwalają zapoznać się z najnowszymi technikami wykonywania ćwiczeń oraz poszerzyć kwalifikacje. Dzięki nieustannemu doskonaleniu się zwiększasz swoje szanse na awans lub znalezienie lepszej, bardziej prestiżowej i lepiej płatnej pracy. 

Zdj. główne: Luis Villasmil/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak totalna imersja językowa w przedszkolu wpływa na rozwój zdolności językowych dziecka?
/
Jak totalna imersja językowa w przedszkolu wpływa na rozwój zdolności językowych dziecka?
Poznaj korzyści płynące z totalnej imersji językowej w przedszkolu na rozwój lingwistyczny malucha. Dowiedz się, jak taka metoda nauczania kształtuje umiejętności językowe naszych pociech.
Jak skutecznie pozyskiwać finansowanie na innowacyjne projekty – poradnik dla przedsiębiorców
/
Jak skutecznie pozyskiwać finansowanie na innowacyjne projekty – poradnik dla przedsiębiorców
Poznaj spójne i skuteczne strategie pozyskiwania funduszy na twoje innowacyjne projekty. Szczegółowy poradnik dla ambitnych przedsiębiorców szukających wsparcia finansowego.
Jak wybrać odpowiednią agencję pośrednictwa pracy dla pracowników zagranicznych?
/
Jak wybrać odpowiednią agencję pośrednictwa pracy dla pracowników zagranicznych?
Dowiedz się, jak znaleźć wiarygodną agencję pracy dla pracowników z zagranicy. Kluczowe aspekty do rozważenia podczas wyboru.